Kordický extrém v rámci Marathon BB Tour
Kordický extrém v rámci Marathon BB Tour

Kordický extrém v rámci Marathon BB Tour

Kordický extrém v rámci Marathon BB Tour

Marathon BB Tour je seriál akcí se společným vyhodnocováním na sezónní bázi. Patří do něj závody pořádané Marathon BB Teamem a spřátelené akce. Mezi akce pořádané v roce 2016 patří:

06.01

SOFTIP Trojkráľový večerný beh

05.03

Na vrchol v Európe

07.05

BBB MTB VlkoHron

08.05

Beh Sliačskym chotárom

22.05

ADRIM Nemčiansky beh

09.06

Banskobystrická bežecká 24hodinovka

25.06

Imunoglukán Lučatínska 11ka

09.07

ADLO BBO cup orientačný beh

23.07

O2 Kordícky Extrém

13.08

Beh nočným Breznom

03.09

Banskobystrický minimaratón

04.09

O2 Banskobystrický maratón

Malebná obec Kordíky v Banskobystrickém okrese se již čtvrtou sezónu po sobě stala centrem vytrvalostního zážitkového běhu v přírodě. 657 registrovaných závodníků ze šesti zemí v hlavních bězích a téměř stovka dětí do 5 let v Běhu chroust se postavili na start jednotlivých disciplín O2 Kordíckeho extrému - trailových závodů hřebenem Kremnických vrchů.

Mezinárodní účast a kvalitní sportovní výkony jen podtrhly rostoucí prestiž akce, které je jedním z letních pilířů seriálu Marathon BB Tour.
Hlavní disciplína - běh na 26 km se startem v 8:30, byla největším lákadlem pro výkonnostní sportovce. Organizátoři připravili v tomto ročníku, k již tradiční účastnické medaile, překvapení v cíli pro každého, kdo úspěšně dokončil technicky náročné závody, v podobě unikátního finišerského trička.

O 9:30 začaly běhy chroustům do 5 let na 200 m. Nejprve dívky a pak chlapci nám umožnily nahlédnout do budoucnosti české atletiky. Více než 90 nejmenších běžců si patřičně užilo mohutnou diváckou kulisu na Kordíckom náměstí. Každý odhodlán malý běžec získal v cíli skutečnou účastnickou medaili a diplom.

Akci pokračovalo startem běhu na 11,4 km. Přesně o 10:00 poslal moderátor akce Adam Lehocký startovním výstřelem na trať 280 mužů a žen rozdělených do dvou věkových kategorií.

Podobný startovní scénář se opakoval io 10:05, při startu hobby disciplíny na 4,2 km se 188 účastníky.

Pro všechny účastníky a návštěvníky akce byla připravena relaxační zóna s bazénem ledové vody. Vhod přišlo po doběhu i občerstvení v podobě tradičního guláše. Pitný režim zajistila obchodní společnost Kompava bezpečnost závodníků na trati Banskobystrická Horská Služba. Povedené akci s neopakovatelnou atmosférou vygradovalo prohlášením nejlepších a losováním o hodnotné ceny.

Společnost Kompava podpořila akci cenami pro vítěze a do slosování v podobě minerálních nápojů AcidoFit, cyklistickými lahvemi, vzorky BCAA a pitným režimem HypoFit určeným pro sportovce, ale i pro návštěvníky akce.