Mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice - Hodonín

Poslední červnové dny tradičně patří národním cyklistickým šampionátem. Slovenský se konal společně s českým. Fanoušci mohli vidět více profesionálů, kteří bojovali s odhodlanými kontinentálními i klubovými jezdci. Byla to jediná příležitost v roce vidět našich závodníků Pro týmů soutěžit v Česku a na Slovensku.

Letos dostal od Českého svazu cyklistiky pověření zorganizovat "Majstrák" Cyklistický klub Dacom Pharma Kyjov, který se věnuje zejména práci s mládeží. Každoročně pořádají jedno z kol Českého poháru. Nutné je také poznamenat, že MČR a SR se na stejném místě i okruhu konaly již v roce 2010.

Program je podobný jako každý rok. Češi mají v oblibě spojení všech časoviek do jednoho dne, co se stalo ve čtvrtek v Hodoníně, kde se akce zúčastnila i Kompava se svým promo stánkem. Drtivá většina trasy byla na Slovensku v obcích Holíč, Radimov, Unín, Štefanov a Letničie. Juniorky si dali 16 kilometrů, junioři a ženy 24, muži Elite i dvacet trojkári až 50 kilometrů ne lehkého profilu.

Na mistrovství se zúčastnili i sponzorovaní cyklisté Kompavy - Firefly Team. Pavel Kvítek se umístil na krásném 4. místě.

Vše vyvrcholilo v neděli, kdy byly již od 8:00 na programu závod mužů Elite a U23. Na devíti okruzích čekalo cyklisty 185 kilometrů a 2600 nastoupaných metrů. Dřívější čas startu vysvětlovali organizátoři požadavkem České televize, která vyráběla přímý přenos ze závodů a v rámci reciprocity s loňskem předávala signál i RTVS.